• wow do trwaników
  • wow trawnik
  • wow trawnik nawóz
  • wow do trwaników
  • wow trawnik
  • wow trawnik nawóz

WOW Nawóz do trawników od lata do jesieni

3 dni

Cena dostępna w sezonie
WOW - trawnik - od lata do jesieni NPK (MgO Na2O SO3) 5-16-20 (3,5-8,1-10) Nawóz do trawników w 2-gim okresie rozwoju trawy od lata do jesieni. Nawóz granulowany o bardzo bogatym składzie makroskładników pokarmowych. Zawiera najważniejsze składniki odżywcze, niezbędne do właściwego rozwoju, przydomowego trawnika. Dostosowany do wymagań pokarmowych wszystkich gatunków traw. Produkt oferowany w praktycznych wiaderkach z rączką - 5kg

Zawarte w nawozie składniki pokarmowe w specjalnie dobranych ilościach zapewniają:

  • zrównoważony letni rozwój trawy

  • intensywny zielony kolor

  • pobudzanie krzewienia i zagęszczania darni

  • wzrost systemu korzeniowego

  • poprawiają ogólny stan i zdrowotność trawnika

Nawóz przeznaczony jest do nawożenia trawników w okresie od czerwca do września. W tym okresie trawa nie potrzebuje już tak dużej dawki azotu jak w pierwszym okresie rozwoju, potrzebuje natomiast fosforu i potasu które są szczególnie ważne w warunkach stresowych (takich jak okresowe niedobory wody - susze).

Dodatkowo nawóz zawiera magnez, sód i siarkę, które bardzo często limitują rozwój trawy i powodują brak możliwości wykorzystania podstawowych makroelementów NPK.

Rośliny dla prawidłowego rozwoju potrzebują wszystkich niezbędnych składników pokarmowych, makroelementów - pobieranych w większych ilościach oraz mikroelementów - w znacznie w mniejszych.
Jeśli brakuje któregoś z niezbędnych dla roślin składników pokarmowych lub występuje on w niewystarczającej ilości, to niedobór tego składnika powoduje zakłócenia w metabolizmie rośliny i zgodnie z prawem minimum Liebiga, wielkość plonu rośliny ograniczona jest niedoborem właśnie tego składnika.

Każdy gatunek rośliny charakteryzuje się swoistym składem pod względem zawartości makro- i mikroelementów i pobiera różne ilości poszczególnych składników pokarmowych. Potrzeby pokarmowe poszczególnych gatunków roślin odpowiadają ilości niezbędnego składnika, jaką rośliny muszą pobrać w rozwoju ontogenetycznym dla wydania maksymalnego plonu. Pokrywanie potrzeb pokarmowych roślin, w warunkach konkretnego pola, w zależności od zasobności gleby w składniki pokarmowe, odbywa się poprzez nawożenie roślin.

Nawóz wysiewamy po okresie najszybszego wzrostu trawy wiosna zwykle od czerwca i może być bezpiecznie kontynuowane do jesieni. We wrześniu i październiku należy ograniczyć nawożenie nawozami zawierającymi azot. W przypadku nawozu WOW do lata do jesieni ze względu na ograniczoną zawartość azotu można go stosować nawet w październiku.

Opakowanie 5kg w zależności od zastosowanej dawki wystarcza na około 100 do 150 m2 trawnika. Można stosować rozsiew ręczny lub za pomocą mechanicznych siewników do trawników (produkt granulowany).

store_theme_translations.app_reviews_widget_placeholder_headline

store_theme_translations.app_reviews_widget_placeholder_baseline

store_theme_translations.app_reviews_widget_placeholder_button_label

Nie dziękuję