• wow nawóz do kwiatów warzyw uniwersalny
 • wow nawóz do kwiatów warzyw uniwersalny
 • wow nawóz do kwiatów warzyw uniwersalny
 • wow nawóz do kwiatów warzyw uniwersalny
 • wow nawóz do kwiatów warzyw uniwersalny
 • wow nawóz do kwiatów warzyw uniwersalny

WOW Nawóz do kwiatów i warzyw

3 dni

39.00 19.50 PLN
WOW - uniwersalny - do warzyw i kwiatów NPK (MgO SO3) 8-6-12 (7,6-28) Nawóz do warzyw i kwiatów o niskiej zawartości chlorków. Nawóz granulowany o bardzo bogatym składzie makroskładników pokarmowych. Zawiera najważniejsze niezbędne składniki odżywcze Azot (N), Fosfor (P), Potas (K) dodatkowo wzbogacony o Magnez (Mg), Siarkę (S), Bor (B), Mangan (Mn), Cynk (Zn). Produkt oferowany w praktycznych wiaderkach z rączką - 5kg

Oferujemy Państwu najwyższej jakości nawóz WOW do warzyw i kwiatów.

Zawarte w nawozie składniki pokarmowe w specjalnie dobranych ilościach zapewniają:

 • intensywny wzrost i rozwój

 • pobudzanie u roślin ozdobnych obfitego kwitnienia

 • prawidłowe wykształcenie bulw i korzeni

 • wykształcanie większej ilości i dobrej jakości owoców

Warzywa:

Nawóz jest idealny do pomidorów i papryki oraz innych warzyw o większym zapotrzebowaniu na potas:

buraki ćwikłowe, cebula, chrzan, kalafior, kapusta biała i kapusta brukselska, ogórek, pietruszka, rabarbar, seler, skorzonera, szpinak.

Kwiaty:

W przypadku roślin ozdobnych nawóz WOW „do warzyw i kwiatów” jest szczególnie polecany dla gatunków kwitnących takich jak:

Chryzantemy, Cyklameny, Gerbery, Gloriozie, Goździki, Niecierpki, Pelargonie, Poinsecje, Róże, Sępolie (pot. fiołki), Strelicje, Szparagi gęstokwiatowe,

Oraz do gatunków o ozdobnych liściach:

bluszcz, difenbachia, dracena, fatsja, figowiec, filodendron, jukka, kodieum (kroton), zielistka, Nefrolepis

Ważne makroskładniki pokarmowe:

Magnez (Mg)

Dzięki odpowiedniej dawce tego pierwiastka, rośliny są dobrze odżywione. Magnez to podstawowy budulec chlorofilu, który bierze udział w procesie fotosyntezy. Nawozy bogate w magnez sprzyjają obfitemu kwitnieniu roślin oraz prawidłowej gospodarce wodnej. Oznaką niedoboru magnezu jest nadmierne zagęszczanie się roślin oraz pojawienie się brązowych plam na liściach.

Siarka (S)

Kiedy brakuje tego pierwiastka, rośliny są wątłe i słabo rozwinięte, a liście ciemnieją i pojawiają się na nich brązowe plamy. Siarka odpowiada za prawidłową budowę enzymów, aminokwasów oraz białek. Niedobory w nawożeniu siarką powodują:

 • zahamowanie wzrostu części nadziemnych rośliny,

 • chloroza występująca na liściach najmłodszych,

 • zmniejszenie wydajności fotosyntezy,

 • wzrost podatności roślin na stresy: niskie i wysokie temperatury, suszę.

Rośliny dla prawidłowego rozwoju potrzebują wszystkich niezbędnych składników pokarmowych, makroelementów - pobieranych w większych ilościach oraz mikroelementów - w znacznie w mniejszych.
Jeśli brakuje któregoś z niezbędnych dla roślin składników pokarmowych lub występuje on w niewystarczającej ilości, to niedobór tego składnika powoduje zakłócenia w metabolizmie rośliny i zgodnie z prawem minimum Liebiga, wielkość plonu rośliny ograniczona jest niedoborem właśnie tego składnika.

Każdy gatunek rośliny charakteryzuje się swoistym składem pod względem zawartości makro- i mikroelementów i pobiera różne ilości poszczególnych składników pokarmowych. Potrzeby pokarmowe poszczególnych gatunków roślin odpowiadają ilości niezbędnego składnika, jaką rośliny muszą pobrać w rozwoju ontogenetycznym dla wydania maksymalnego plonu. Pokrywanie potrzeb pokarmowych roślin, w warunkach konkretnego pola, w zależności od zasobności gleby w składniki pokarmowe, odbywa się poprzez nawożenie roślin.

Niska zawartość chlorków - nawóz jest dostosowany do wymagań pokarmowych większości warzyw i kwiatów w uprawach hobbystycznych, zapewniający im prawidłowy wzrost i rozwój.

Nawóz w szczególności nadaje się pod rośliny wrażliwe na chlorki, np. czerwona porzeczka, malina, truskawka, jeżyna, winorośl, słonecznik, drzewa pestkowe, warzywa wczesne oraz dla wszystkich upraw pod osłonami, roślin kwiatowych i ozdobnych.

WOW Nawóz uniwersalny do WARZYW i KWIATÓW do stosowania w całym okresie wegetacji.

Opakowanie 5kg w zależności od zastosowanej dawki wystarcza na około 100 do 150 m2 uprawy.

store_theme_translations.app_reviews_widget_placeholder_headline

store_theme_translations.app_reviews_widget_placeholder_baseline

store_theme_translations.app_reviews_widget_placeholder_button_label

Nie dziękuję