• 2874-opakowanie-karton-1
  • 2874-opakowanie-karton-1

Rexade Pak (Rexade+Esteron 600Ec)

3 dni

DOW AGROSCIENCES POLSKA SP. Z O.O.

156.99 PLN

Zestaw:

PAK 50G - Rexade 0.05kg+Esteron 600EC 0.5L

PAK 250G - Rexade 0.25kg+Esteron 600EC 2.5L

___

REXADE to HERBICYD selektywny o działaniu układowym, stosowany nalistnie, w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej (WG)

Środek przeznaczony do stosowania przez użytkowników profesjonalnych


Zawartość substancji czynnych:

florasulam (związek z grupy triazolopirymidyn) - 100 g/kg (10 %)

halauksyfen metylu – Arylex™ (substancja z grupy związków arylopikolinowych) – 104,23 g/kg (10,42 %)

piroksysulam (związek z grupy triazolopirymidyn) - 240 g/kg (24,0 %).

___

ESTERON 600EC jest środkiem chwastobójczym w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, do stosowania nalistnego jeden raz w sezonie wegetacyjnym, do powschodowego zwalczania jednorocznych chwastów dwuliściennych w jęczmieniu ozimym, pszenicy ozimej, jęczmieniu jarym, pszenicy jarej i kukurydzy.

Środek przeznaczony do stosowania przez użytkowników profesjonalnych

Zawartość substancji czynnej;

2,4-D 2-EHE; w formie estru (związek z grupy fenoksykwasów) – 905 g w 1 litrze środka (co odpowiada 600 g/l formy kwasu 2,4-D)

Środek REXADE pobierany przez liścienie i liście, a następnie szybko przemieszczany w całych roślinach. Środek zawiera substancje czynne o uzupełniającym się mechanizmie działania. Substancje czynne piroksysulam i florasulam blokują działanie enzymów podczas syntezy aminokwasów, a substancja czynna halauksyfen metylu powoduje blokadę auksyn tj. hormonów roślinnych odpowiedzialnych za wzrost roślin. W efekcie końcowym następuje zatrzymanie syntezy aminokwasów w roślinach chwastów. Ponadto, środek zakłóca proces oddychania na poziomie komórkowym. Po zabiegu chwasty wrażliwe przestają rosnąć, następnie pojawiają się deformacje liści i łodyg oraz chlorozy (żółknięcie), prowadzące do nekroz i zamierania chwastów. Zahamowanie wzrostu chwastów wrażliwych następuje w ciągu kilku godzin po zabiegu, jednak widoczne objawy działania w zależności od gatunku chwastu pojawiają się w ciągu kilku dni do kilku tygodni po zabiegu. Najszybszy i najlepszy efekt chwastobójczy uzyskuje się stosując środek na chwasty znajdujące się we wczesnych fazach rozwojowych, w trakcie intensywnego wzrostu. Środek najskuteczniej zwalcza chwasty znajdujące się w fazie do 6-10 liści. Środek zwalcza przetacznika perskiego oraz fiołka polnego do fazy pąków kwiatowych. W warunkach ciepłej i wilgotnej pogody działanie środka jest szybsze, natomiast w warunkach niskich temperatur (około 5?C) zniszczenie chwastów dwuliściennych następuje po około 3 tygodniach, a miotły zbożowej nawet po 6-9 tygodniach. Środek zwalcza wszystkie chwasty wrażliwe, gdy minimalna temperatura dobowa w ciągu 6 dni po wykonaniu zabiegu wynosi powyżej 5oC ___ Środek ESTREON 600SC pobierany jest przez liście chwastów powodując deformację i zahamowanie wzrostu roślin dwuliściennych. Najskuteczniej niszczy chwasty w fazie 2-6 liści. Chwasty wrażliwe: chaber bławatek, gorczyca polna, komosa biała, tasznik pospolity, samosiewy rzepaku Chwasty średnio wrażliwe: bniec biały, ostrożeń polny, przetacznik bluszczykowy, rdest ptasi Chwasty średnio odporne: bratek polny, jasnota purpurowa, maruna bezwonna, przetacznik perski, rdest powojowy. Chwasty odporne: chwasty jednoliścienne, gwiazdnica pospolita, krzywoszyj polny, przytulia czepna, rumian polny.

store_theme_translations.app_reviews_widget_placeholder_headline

store_theme_translations.app_reviews_widget_placeholder_baseline

store_theme_translations.app_reviews_widget_placeholder_button_label

Nie dziękuję

Wyślij wiadomość gdy produkt pojawi się na stanie

Wybierz swój wariant i podaj adres email a powiadomimy Cię gdy pojawi się na stanie