Lizawka Lisal Multi SE czerwona
Lizawki
Lizawka Lisal Multi SE czerwona Zapotrzebowanie zwierząt w okresie laktacji, a szczególnie krów wysokowydajnych, nie jest stałe więc dobrą praktyką...
Lizawki przeznaczone są do bezpośredniego spożycia jako materiał paszowy przez bydło, konie, kozy, owce.
Lizawki solne otrzymywane są ze zmielonej soli kamiennej na drodze prasowania. Produkt odpowiada normie PN-C-84081-1-K-L. Produkt nie zawiera alergenów oraz środków spożywczych GMO. Lizawka LISAL przeznaczona jest do bezpośredniego spożycia jako materiał paszowy przez bydło, konie, kozy, owce i zwierzynę płowa. Brykiety mają kształt graniastosłupów barwy białej o odcieniu szarym. Masa jednostkowa: 10kg netto.
Zawartość zanieczyszczeń pochodzenia zwierzęcego - tolerancja zerowa. Po przeprowadzonych badaniach sól nie budzi zastrzeżeń mikrobiologicznych. Nie występują zanieczyszczenia, które mogłyby spowodować uszkodzenia przewodu pokarmowego zwierząt.
Lizawki powinny być przechowywane w magazynach zamkniętych, suchych i przewiewnych. Stanowią one źródło łatwo przyswajalnego sodu i chloru. Lizawki Lisal przeznaczone są do bezpośredniego spożycia - zlizywania przez bydło, konie, kozy, owce i zwierzynę płową. Lizawki solne powinny być przechowywane w magazynach zamkniętych, o podłożu zabezpieczającym możliwość transportu wózkowego. Magazyny powinny być czyste, suche i przewiewne.
Kłodawskie lizawki solne wzbogacone są o różne kompozycje mikroelementów. Ich stosowanie zaleca się ze względu na pogarszające się w naszym kraju zasobność gleb w mikroelementy.
Wyniki badań nad przyswajalnością mikroelementów z pasz przez przeżuwaczy wskazują, że jest ona niższa niż dotychczas sadzono, wynosi bowiem 50%. Należy więc uzupełniać deficyt mikroelementów przez skarmianie zwierząt lizawkami.
2 innych produktów w tej samej kategorii:
Lizawki
Lizawka Lisal Multi SE czerwona Zapotrzebowanie zwierząt w okresie laktacji, a szczególnie krów wysokowydajnych, nie jest stałe więc dobrą praktyką...
Lizawki
Lizawka Lisal M z mikroelementami Wyniki badań nad przyswajalnością mikroelementów z pasz przez przeżuwaczy wskazują, że jest ona niższa niż...