Poradnik

Wyniki oceny Lectum CAMAG na matach krów mlecznych

Publikujemy wyniki doswiadczenia oceniającego stosowanie Lectum CAMAG na matach legowiskowych krów mlecznych.

Jak się okazało posypka Lectum CAMAG sprawdziła się bardzo dobrze jako alternatywa dla słomy. Jest wygodniejsza w użyciu, zwierzęta były czystsze, lepiej wchłania wilgoć niż słoma (co utrudnia rozwój bakterii).

Przeczytaj więcej

Wyjaśniamy po co uprawiać soję

Po co uprawiać soję

Z oczywistych względów poprawy stanowiska gleby wiemy po co uprawiać soję, ale nie tylko dlatego.

Argumentem za uprawą soi jest rynek zbytu, dzięki któremu można nie tylko polepszać właściwości gleby i podwyższać opłacalność produkcji roślin następczych ale również zarabiać na produkcji samej soi!

Przeczytaj więcej

Jakie odmiany kukurydzy posiać?

jakie odmiany kukurydzy posiać

W trudnych warunkach najlepsze mieszańce pokazują swoją siłę, dzięki czemu wiemy jakie odmiany kukurydzy posiać.

Przedstawiamy kilka propozycji odmian które w ostatnich latach bardzo dobrze sprawdziły się w produkcji polowej oraz w oficjalnych badaniach COBORU.

Przeczytaj więcej

Jak zwiększyć materię organiczną w naszym ogrodzie?

Na wiosnę szukamy najlepszych i najbardziej ekologicznych rozwiązań dla użyźnienia naszej gleby. Pojawiające się problemy z gospodarką wodną, zawartością próchnicy oraz niska zawartość składników pokarmowych, to jedne z problemów, które łatwo możemy rozwiązać stosując odpowiedni kompost, a tym samym ułatwiając naszym roślinom silny wzrost masy zielonej, zwiększając ich odporność na czynniki stresowe i zmniejszając, bądź eliminując ryzyko chorób

Przeczytaj więcej

Zapobieganie zagrożeniom epizootycznym w hodowli drobiu na głębokiej ściółce | Hotfarm

brojler kurzy kurczak ściółka Pellet Lectum 6.3

 

Jak wybrać odpowiednią ściółkę  czyli  - zapobieganie przyczynom zagrożeń wynikających z technologii hodowli drobiu na głębokiej ściółce. Nadmiernie zbita lub twarda ściółka jest częstą przyczyną mechanicznych uszkodzeń łap młodych zwierząt. Natomiast zainfekowane rany utrudniają poruszanie się, dochodzić może do wzajemnego zadziobywania się, a nawet do padnięć.

Przeczytaj więcej